Ideiglenes kiállítás Ideiglenes kiállítás

A penci múzeum első terme mindig is az ideiglenes kiállításoknak adott helyet. Ezt a hagyományt folytatva már a múzeum újbóli megnyitójára hívtunk egy vendéget. Végh Borbála Karolina üvegművészeti tárgyaiból terveiből hozott ízelítőt. A kiállítást a sokoldalú művész festményei és könyvborító-tervei egészítik ki.

Az alkotó 1985-ben született. A diósjenői általános iskolában ismerkedett meg Dovák B. József irányítása alatt a különböző képzőművészeti technikákkal. Korosztályának számos szakmai pályázatán vett részt. Középiskolai tanulmányait a budapesti Török Pál utcai Képző- és Iparművészeti Szakközépiskolában végezte üvegműves szakon Vida Zsuzsa Ferenczy Noémi-díjas üvegtervező művész növendékeként. 2005-ben Zsolnay-dicséretet kapott egyik üvegből készült cukortartó sorozatára. Rajzórákra Göbölyös Gyulához és Bálványos Hubához járt. Jelenleg Budapesten él. Első önálló – fényképekből és festményekből álló - kiállítását Budapesten, az ELTE Tanítóképző Főiskoláján rendezték meg, Ezt követően sorra jöttek a kiállításai, a Kondor Béla Művelődési Házban, az Iparművészeti Múzeumban, az ipolysági galériában, de szerepeltek alkotásai Zamárdiban, Budapesten, s Nógrád megyében több helyen.

A tárlat november 30-ig tekinthető meg.