Az 1956-os forradalomra emlékező ünnepséget Penc község hagyományosan a múzeumkertben szervezi. A korábbi évekhez hasonlóan az ünnepi műsort a Cserhátliget Általános Iskola hetedik osztálya – ez évben Szádóczki Bálint tanár úr vezetésével - valamint a helyi civil szervezetek állították össze. Az ünnepi köszöntőt, Végh József, a múzeum vezetője mondta.

A verőfényes napsütésben megtartott ünnepséget a kopjafa megkoszorúzása zárta. Az emlékezés koszorúit Penc Község Önkormányzata, a település intézményei és civil szervezetei helyezték el.

A Gerengay Vilma Hagyományőrző Egyesület kezdeményezésére immár sokéves szép hagyomány az is, a múzeumkerti események után a jelenlévők átvonulnak a közeli, az önkormányzat által felújított hősi emlékműhöz is, ahol szintén leróják kegyeletüket a világháborúk hőseinek emlékezete előtt. A program ingyenes múzeumlátogatással zárult.

V.J., Fotó: Farkas Henrietta